SrbijaDanas.com
07.01.2026 u 07:20h • Komentari (0)
Foto: SrbijaDanas.com
Noćas su svi takmičari pokazali ono najvažnije.
Voditelj Darko Tanasijević sinoć je ušao u Belu kuću sa posebnim razlogom, a učesnike Elite dočekalo je iznenađenje kakvo nisu očekivali. Iako se u rijalitiju svakodnevno vode žustre rasprave o tome ko je najinteligentniji i ko se može pohvaliti najvećim znanjem, malo ko je slutio da će upravo te večeri neko poneti titulu najpametnijeg učesnika.
S obzirom na to da se među takmičarima najgledanijeg rijalitija svih vremena gotovo svakodnevno poteže pitanje pameti i opšte kulture, Darko je istakao da je došao trenutak da se sve dileme razreše - i to kroz kviz znanja.
Voditelj je potom saopštio da će snage odmeriti Anđelo Ranković i Bora Terzić Terza, koji su nakon mnogobrojnih krugova završili u finalu.
Prvo pitanje glasilo je:
- "Dolina jorgovana je dolina" - a Terza je bez mnogo razmišljanja dao tačan odgovor, "Kolubara".
Ubrzo je usledilo novo pitanje:
- "U filmu Titanik glavnu mušku ulogu igrao je" - na šta je Anđelo sigurno odgovorio: "Leonardo Di Kaprio".
Takmičenje se nastavilo sledećim pitanjem:
- "Italijanski izraz 'dolce vita' znači" - a Terza je i ovog puta bio precizan, odgovorivši: "sladak život".
Zatim je usledilo pitanje iz geografije:
- "U dolini reke Loare u Francuskoj se nalaze poznati" - Anđelo je dao tačan odgovor: "zamkovi".
Napetost je rasla iz pitanja u pitanje, a Darko je potom pročitao:
- "Šta od navedenog ne spada u voće" - Terza je odgovorio: "lubenica".
Odmah nakon toga stiglo je i pitanje iz veronauke:
- "Kako se zvao apostol koji je izdao Isusa Hrista" - Anđelo je bez greške rekao: "Juda".
Kviz se nastavio sledećim pitanjem:
- "Sinonimni naziv za silu zemljine teže je" - Terza je dao tačan odgovor: "gravitacija".
Još jedno pitanje glasilo je:
- "Kojim sportom se bavi Jasna Šekarić" - Anđelo je ponovo pokazao znanje i odgovorio: "streljaštvo".
Na samom kraju, Darko je postavio završno pitanje:
- "Planinski masiv Alpi nalazi se u" - Terza je odgovorio: "Evropa", ali je s obzirom na to da je tokom kviza imao jedan pogrešan odgovor, pobedu na kraju odneo Anđelo Ranković.
Nakon proglašenja pobednika, u Belu kuću je ušao pripadnik obezbeđenja noseći poklone za Anđela Rankovića i Boru Terzića. Njih dvojica nisu krili oduševljenje kada su ugledali nagrade - cigarete, piće, ali i novac. U duhu fer-pleja i dobrog raspoloženja, odlučili su da sve podele na ravne časti, što su ostali učesnici pozdravili aplauzom, i pohvalili Rankovića koji je uprkos pobedi pokazao da ga ne interesuju titule.
Izvor: SrbijaDanas.com
Članak još uvek nema komentara. Budite prvi...
NAJNOVIJE
NAJGLEDANIJE
NE PROPUSTITE
VAŠI KOMENTARI: